Czas na drugą szansę

Czasem wydarzy się w naszym życiu coś takiego przez co świat postrzegamy w czarnych barwach. Nawet najbardziej pozytywne osoby zmieniają się w wiecznych pesymistów, których nie cieszy nic. Tak czasem bywa i nic nie jesteśmy w stanie z tym poradzić. Każdy z nas ma prawo do gorszych chwil. W końcu jesteśmy tylko ludźmi, którzy mają prawo do smutku, żalu. Nie można jednak na całe życie pogrążać się w rozpaczy. Trzeba znaleźć odpowiednio dużo sił w sobie, aby iść do przodu i cieszyć się z tego co się ma. Jeżeli ktoś nie będzie mógł tego zrozumieć, to powinien sięgnąć po książkę pt.”Jeśli zatęsknię“, którą napisała Anna Ficner – Ogonowska.

Barwy życia

Autorka doskonale w swojej książce ujęła wszystkie barwy życia. Począwszy od tych najradośniejszych poprzez te najsmutniejsze. Głównymi bohaterami w tej książce są już dorosłe osoby, które znają się jeszcze od czasów szkolnych. Szkoła już od wielu lat pozostała wspomnieniem. Jednak ta piątka osób nadal się trzyma ze sobą spędzając ze sobą raz w roku wakacje w pięknej Chorwacji. Jedynym mężczyzną w tej grupie jest Rafał, który potrafi zorganizować każdą imprezę. Pozostała czwórka to same kobiety. Kaśka zawsze służy dobrą, jeżeli ktoś ją poprosi. Sama jednak nie ma w zwyczaju wychodzić przed szereg. Jest również Mańka ma zawsze najwięcej do powiedzenia i każdego potrafi rozweselić. Przyjęło się, że wszyscy muszą jej słuchać, bo to ona zawsze ma ostatnie słowo do powiedzenia. Jest także Baśka, która ma bardzo wrażliwą duszę i łatwo się wzrusza. Zawsze płacze nad nieszczęściami innych osób. No i na końcu jest też Anka, która uważa, że przez całe życie ma pod górkę. Jeżeli mówimy o pechu, to wystarczy tylko na nią wskazać palcem.

Szansa na nowe

Paczka przyjaciół znów planuje wyjazd. Tylko, że Anka nie ma na niego wyjątkowo ochoty. Właśnie została porzucona przez wieloletniego kochanka, który postanowił ją olać i wrócić jednak do żony. Ania jest załamana i zostałaby najchętniej w domu. Jedynie namowy przyjaciół skłoniły ją do tego, aby znaleźć się w Chorwacji. Jednak nie emanuje ona humorem. Wszystko zmienia się pod wpływem dużo młodszego Filipa, który wpada jej w oko. Ona mu również. Pomimo tego, że ona jest od niego sporo starsza (ma już 40 lat) nie wydaje mu się to przeszkadzać. Czy jednak kobieta da sobie drugą szansę na miłość? Jak zachowają się jej przyjaciele? “Jeśli zatęsknię” Anny Ficner – Ogonowskiej to wspaniała pozytywna powieść, która zawsze powinna znaleźć się w naszych rękach, jeżeli będziemy potrzebowali pozytywnego zastrzyku energii. Nie warto się pogrążać w rozpaczy. Barwy życia są o wiele piękniejsze.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com